83 Görüntülenme
Black Adam
6.2 IMDB Puanı

Black Adam

(Black Adam)
Senaryo Adam Sztykiel, Rory Haines, Sohrab Noshirvani
Ödüller 1 ödül & 8 Adaylık.
Black Adam, Jaume Collet-Serra tarafından yönetilen ve Dwayne Johnson, Noah Centineo, Aldis Hodge ve Sarah Shahi'nin oynadığı 2022 yapımı bir Amerikan süper kahraman filmidir. Film, DC Comics karakteri Black Adam'ın hikayesini anlatıyor.
Black Adam film afişi resmiYeni pencerede açılır
www.beyazperde.com
Black Adam film afişi

Film, Kahndaq'ın eski hükümdarı Teth-Adam'ın hikayesini anlatıyor. Teth-Adam, antik Mısır'da, Shazam tarafından güçler verildi. Ancak, Teth-Adam güçlerini kötülük için kullanmaya başladı ve Kahndaq'ı bir tiranlık haline getirdi. Shazam, Teth-Adam'ı yenerek onu hapsetti.

Yüzyıllar sonra, Teth-Adam serbest bırakılır ve modern dünyaya bırakılır. Teth-Adam, Kahndaq'ı geri almak ve geçmişte yaptığı hataların kefaretini ödemek için yemin eder.

Black Adam, DC Evrenine yeni bir süper kahraman getiriyor. Film, Dwayne Johnson'ın güçlü performansı ve aksiyon sahneleri ile dikkat çekiyor.

Filmin oyunculukları başarılı. Dwayne Johnson, Black Adam rolünde başarılı bir performans sergiliyor. Johnson, Black Adam'ın güçlü ve kararlı kişiliğini ustalıkla yansıtıyor. Noah Centineo, Atom Smasher rolünde de oldukça başarılı. Centineo, Atom Smasher'ın enerjik ve eğlenceli kişiliğini başarılı bir şekilde canlandırıyor. Aldis Hodge, Hawkman rolünde de oldukça başarılı. Hodge, Hawkman'in cesur ve dürüst kişiliğini başarılı bir şekilde canlandırıyor. Sarah Shahi, Cyclone rolünde de oldukça başarılı. Shahi, Cyclone'un güçlü ve bağımsız kişiliğini başarılı bir şekilde canlandırıyor.

Filmin yönetmenliği de başarılı. Jaume Collet-Serra, filmin aksiyon sahnelerini ve atmosferini ustalıkla yönetiyor. Collet-Serra, filmin görsellerini de oldukça başarılı bir şekilde tasarlıyor.

Black Adam, DC Evreni hayranları için mutlaka izlenmesi gereken bir yapımdır. Film, izleyicilere heyecan dolu ve sürükleyici bir deneyim yaşatacak.