111 Görüntülenme
Black Panther: Yaşasın Wakanda 2022
6.7 IMDB Puanı

Black Panther: Yaşasın Wakanda 2022

(Black Panther: Wakanda Forever)
Yönetmen
Senaryo Ryan Coogler, Joe Robert Cole, Stan Lee
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 48 ödül & 162 adaylık. total
Black Panther: Wakanda Yaşasın, Ryan Coogler'ın yönettiği ve Coogler ile Joe Robert Cole'un senaryosunu yazdığı 2018 yapımı bir süper kahraman filmidir. Film, Marvel Sinematik Evreni'nin (MCU) 18. filmidir. Filmin başrollerinde Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett ve Forest Whitaker yer almaktadır.
Black Panther: Wakanda Yaşasın film afişi resmiYeni pencerede açılır
www.beyazperde.com
Black Panther: Wakanda Yaşasın film afişi

Film, Wakanda'nın yeni kralı T'Challa'nın (Boseman), Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen bir düşmandan (Jordan) ülkesini korumak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Black Panther: Wakanda Yaşasın, eleştirmenlerden ve izleyicilerden büyük beğeni topladı. Film, 11 dalda Oscar'a aday gösterildi ve üç Oscar kazandı. Film, MCU'nun en başarılı filmlerinden biri oldu ve 1,3 milyar doların üzerinde hasılat elde etti.

Filmin başarısının birkaç nedeni var. Birincisi, film güçlü bir hikayeye sahip. Film, Afrika tarihine ve kültürüne saygılı bir şekilde yaklaşıyor. Film, Wakanda'nın zengin ve karmaşık bir kültüre sahip, güçlü ve bağımsız bir ülke olduğunu gösteriyor.

İkincisi, filmin oyuncu kadrosu çok güçlü. Chadwick Boseman, T'Challa rolünde harika bir performans sergiliyor. Michael B. Jordan, T'Challa'nın düşmanı Erik Killmonger rolünde de oldukça başarılı. Filmin kadın oyuncu kadrosu da çok iyi. Lupita Nyong'o, Danai Gurira ve Letitia Wright, filmin en unutulmaz karakterlerinden bazılarına hayat veriyor.

Üçüncüsü, filmin görsel efektleri muhteşem. Film, Wakanda'nın güzel ve büyüleyici dünyasını hayata geçiriyor. Filmin aksiyon sahneleri de nefes kesici.

Black Panther: Wakanda Yaşasın, Marvel Sinematik Evreni'nin en iyi filmlerinden biri. Film, güçlü bir hikayesi, güçlü oyuncu kadrosu ve muhteşem görsel efektleriyle izleyicileri büyülüyor.

Filmin Özellikleri

Güçlü bir hikaye
Afrika tarihine ve kültürüne saygılı bir yaklaşım
Güçlü bir oyuncu kadrosu
Muhteşem görsel efektler
Filmi Kimler Beğenebilir

Süper kahraman filmlerini sevenler
Siyah kültüre ve Afrika tarihine ilgi duyanlar
Güçlü hikayeleri ve karakterleri sevenler