114 Görüntülenme
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules
5.2 IMDB Puanı

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

(Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules)
Kategori
Senaryo Jeff Kinney
Saftirik Greg'in Günlüğü: Rodrick Kuralları (2022), Jeff Kinney'nin aynı adlı kitabından uyarlanan, yönetmenliğini Swinton Scott'ın yaptığı, başrollerinde Brady Noon, Ethan William Childress, Chris Diamantopoulos ve Erica Cerra'nın yer aldığı bir komedi filmidir. Film, 2011 yılında gösterime giren aynı adlı filmin yeniden çevrimidir.

Filmin Özeti

Film, Greg Heffley'in yaz tatilinin sona ermesi ve okulların açılmasıyla başlar. Greg, yeni bir sınıfa geçecek ve yeni arkadaşlar edinmek istemektedir. Ancak, ağabeyi Rodrick, Greg'in hayatını zorlaştırmaya kararlıdır.

Rodrick, Greg'in kız arkadaşlarına çıkmasını engellemek, okulda popüler olmasını engellemek ve hatta Greg'in en iyi arkadaşı Rowley'i ondan uzaklaştırmak için elinden geleni yapar.

Greg, Rodrick'in oyunlarına karşı koymaya çalışır, ancak Rodrick her zaman bir adım öndedir. Greg, Rodrick'in oyunlarına karşı koymayı başarabilecek midir?

Filmin Eleştirisi

Saftirik Greg'in Günlüğü: Rodrick Kuralları, eğlenceli ve sürükleyici bir komedi filmidir. Film, ortaokulda okuyan çocukların hayatlarını ve ağabey-kardeş ilişkilerini gerçekçi bir şekilde yansıtıyor.

Filmin en güçlü yönlerinden biri, oyunculuklarıdır. Brady Noon, Greg rolünde oldukça başarılı bir performans sergiliyor. Noon, Greg'in saflığını, çekingenliğini ve mizah anlayışını ustalıkla yansıtıyor. Ethan William Childress, Rodrick rolünde de oldukça başarılıdır. Childress, Rodrick'in yaramazlığını, eğlenceliliğini ve sinir bozuculuğunu ustalıkla yansıtıyor.

Filmin diğer güçlü yönlerinden biri de, mesajıdır. Film, ailenin önemini ve kardeşlik ilişkilerinin karmaşıklığını vurguluyor.

Filmin zayıf yönlerinden biri, bazı sahnelerin biraz fazla tahmin edilebilir olmasıdır. Bu, bazı izleyiciler için filmi biraz daha az heyecan verici hale getirebilir.

Saftirik Greg'in Günlüğü: Rodrick Kuralları, komedi filmi türünde bir film arıyorsanız, izlemenizi tavsiye edebileceğimiz bir filmdir. Film, eğlenceli ve sürükleyici bir hikaye sunuyor.