127 Görüntülenme
Panama
3.5 IMDB Puanı

Panama

(Panama)
Kategori
Yönetmen
Senaryo William Barber, Daniel Adams
Panama, Mark Neveldine tarafından yönetilen ve Cole Hauser ve Mel Gibson'ın oynadığı 2022 yapımı bir Amerikan aksiyon gerilim filmidir. Film, 1989 Panama Darbesi sırasında, bir eski denizcinin, bir CIA operasyonu için bir silah ticareti görevine katılmasıyla başlayan olayları anlatıyor.
Panama film afişi resmiYeni pencerede açılır
tr.wikipedia.org
Panama film afişi

Film, James Becker adlı bir eski denizcinin hikayesini anlatıyor. Becker, Panama'da yaşayan ve bir bar işleten bir adamdır. Bir gün, Becker, CIA ajanı Stark tarafından bir silah ticareti görevine katılmak üzere işe alınır. Becker, görevi kabul eder ve silahları kimin aldığını öğrenmesi için Panama'ya gönderilir.

Becker, Panama'ya vardığında, ülkenin kaotik bir durumda olduğunu fark eder. Panama Devlet Başkanı Manuel Noriega, ABD tarafından devrilmeye çalışılmaktadır. Becker, silahları Noriega'nın adamlarına satmaya çalışır, ancak işler planladığı gibi gitmez. Becker, kendisini Noriega'nın adamları ve CIA ajanları arasında bir çatışmanın ortasında bulur.

Panama, aksiyon ve gerilim dolu bir filmdir. Film, 1989 Panama Darbesi'nin arka planında geçiyor ve o dönemin kaotik atmosferini başarıyla yansıtıyor.

Filmin oyunculukları başarılı. Cole Hauser, Becker rolünde başarılı bir performans sergiliyor. Hauser, Becker'ın sert ve kararlı kişiliğini ustalıkla yansıtıyor. Mel Gibson, Stark rolünde de oldukça başarılı. Gibson, Stark'ın acımasız ve tehlikeli kişiliğini başarılı bir şekilde canlandırıyor.

Filmin yönetmenliği de başarılı. Mark Neveldine, filmin aksiyon sahnelerini ve gerilimini ustalıkla yönetiyor. Neveldine, filmin görsellerini de oldukça başarılı bir şekilde tasarlıyor.

Panama, aksiyon ve gerilim filmlerini sevenler için mutlaka izlenmesi gereken bir yapımdır. Film, izleyicilere heyecan dolu bir deneyim yaşatacak.