76 Görüntülenme
Rosaline
6.5 IMDB Puanı

Rosaline

(Rosaline)
Yönetmen
Senaryo Scott Neustadter, Michael H. Weber, Rebecca Serle
Rosaline, William Shakespeare'in ünlü oyunu Romeo ve Julietin başarılı bir yeniden anlatımıdır. Filmin ana karakteri Rosaline, orijinal oyunda adı geçen ancak sahneye çıkmayan bir karakterdir. Bu filmde Rosaline, hikayenin merkezine taşınarak kendine özgü bir hikaye anlatır.

Film, orijinal oyunun olay örgüsünden beslenirken, günümüz modern dünyasında geçen bir kurguya sahiptir. Büyülü bir Los Angeles fonunda, aşk, entrika ve ilişkilerle dolu bir öykü anlatılır. Rosaline'in gözünden Romeo ve Juliet'in aşkına tanık oluruz ve ziyadesiyle tanıdık hikayeyi yeni bir bakış açısıyla keşfederiz.

Yönetmen koltuğunda sinema dünyasının yükselen yeteneklerinden biri olan tanınmış bir isim oturuyor. Senaryo ise başarılı bir ekip tarafından yazılmış ve oyuncu kadrosunda, genç ve yetenekli isimler yer alıyor. Başrolde, izleyicinin kalbini kazanan bir oyuncu, Rosaline karakterini canlandırıyor.

Rosaline filmi büyüleyici sinematografisi, etkileyici kostümleri ve modern bir aşk hikayesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Filmin fragmanı yayınlandığından beri sosyal medyada büyük ilgi gördü ve izleyicileri merak içinde bıraktı. Sinema eleştirmenleri de bu yapıtı olumlu bir şekilde değerlendirerek 2022'de vizyona girecek filmler arasında en çok beklenenlerden biri olarak gösteriyor.