82 Görüntülenme
Davet
5.3 IMDB Puanı

Davet

(The Invitation)
Kategori
Senaryo Blair Butler
Ödüller 1 ödül & 3 Adaylık.
Davet (The Invitation), Karyn Kusama tarafından yazılan ve yönetilen 2015 yapımı bir Amerikan psikolojik korku filmidir. Film, bir grup eski arkadaşın, eski karısının yeni kocasının evinde bir davete katılmasıyla başlayan gerilimli olayları anlatıyor. Filmin başrollerinde Logan Marshall-Green, Tammy Blanchard, Michiel Huisman ve Emayatzy Corinealdi yer alıyor.
Davet (The Invitation) film afişi resmiYeni pencerede açılır
tr.wikipedia.org
Davet (The Invitation) film afişi

Film, Will adlı bir adamın hikayesini anlatıyor. Will, eşinden ayrıldıktan iki yıl sonra, eski karısı Eden'ın yeni kocası David ile birlikte düzenlediği bir davete katılmaya karar verir. Davete, Will'in arkadaşları olan Kira, Pruitt ve Sadie de katılır.

Davet başlar başlamaz, Will ve arkadaşları, Eden ve David'in davranışlarından şüphelenmeye başlarlar. Eden ve David, davete katılanlara son derece misafirperver davranırlar. Ancak, bu misafirperverlik, Will ve arkadaşlarına biraz fazlasıyla samimi gelir.

Will ve arkadaşları, Eden ve David'in davranışlarından şüphelenirken, davete katılan diğer konuklar ise oldukça mutlu ve huzurludurlar. Will ve arkadaşları, davetten ayrılmaya karar verir. Ancak, davetten ayrılmaları o kadar da kolay olmayacaktır.

Davet, izleyicileri sonuna kadar gerilim içinde tutan, başarılı bir psikolojik korku filmidir. Film, izleyicilere beklemedikleri bir sonla karşılaştırır.

Filmin oyunculukları oldukça başarılı. Logan Marshall-Green, Will rolünde başarılı bir performans sergiliyor. Marshall-Green, Will'in şüpheci ve tedirgin kişiliğini ustalıkla yansıtıyor. Tammy Blanchard, Eden rolünde de oldukça başarılı. Blanchard, Eden'in gizemli ve tehlikeli kişiliğini başarılı bir şekilde canlandırıyor.

Filmin yönetmenliği de oldukça başarılı. Karyn Kusama, filmin atmosferini ve gerilimini ustalıkla yansıtıyor. Kusama, filmin sonunu da oldukça başarılı bir şekilde tasarlıyor.

Davet, psikolojik korku filmlerini sevenler için mutlaka izlenmesi gereken bir yapımdır. Film, izleyicilere keyifli ve gerilim dolu bir deneyim yaşatacak.