112 Görüntülenme
The Baker
5.8 IMDB Puanı

The Baker

(The Baker)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Paolo Mancini, Thomas Michael
Ödüller 4 ödül
The Baker, 2023 yılında gösterime giren, neo-noir bir gerilim filmidir. Film, bir fırıncının karısının gizemli ölümünün ardından başına gelenleri konu almaktadır.

Filmin yönetmenliğini Jonathan Sobol üstlenmektedir. Sobol, daha önce The Baker's Son (2017) gibi filmlerle tanınmaktadır. Filmin senaryosu ise Jonathan Sobol ve Michael C. Hall tarafından yazılmıştır.

Filmin oyuncu kadrosunda Michael C. Hall, Emma Ho, Elias Koteas, Harvey Keitel ve Joel David Moore gibi isimler yer almaktadır.

The Baker, gizemli bir cinayetin etrafında dönen sürükleyici bir gerilim filmi. Film, izleyiciyi başından sonuna kadar merak içinde tutuyor.

Film, bir fırıncı olan Pappi'nin hikayesini anlatıyor. Pappi, karısı Anna ile mutlu bir evlilik sürdürmektedir. Ancak bir gün Anna, gizemli bir şekilde ölür. Pappi, karısının ölümünü kabullenmekte zorlanır ve olayı araştırmaya başlar.

Pappi'nin araştırması, onu karısının geçmişiyle yüzleştirir. Anna'nın gizli bir hayatı olduğu ortaya çıkar. Pappi, karısının ölümünün arkasındaki gerçeği bulmaya çalışırken, kendisini tehlikeli bir gizeme sürüklenir.