82 Görüntülenme
The Silent Twins
5.7 IMDB Puanı

The Silent Twins

(The Silent Twins)
Kategori
Senaryo Andrea Seigel, Marjorie Wallace
Ödüller 5 ödül & 10 Adaylık.
Film, June ve Jennifer'ın hikayesini anlatıyor. June ve Jennifer, Galler'de büyüyen ikiz kardeşlerdir. Kız kardeşler, doğumlarından itibaren konuşmayı reddediyor. Kız kardeşler, kendi dillerini yaratıyor ve bu dilde iletişim kurmaya başlıyorlar.

June ve Jennifer'ın davranışları, çevrelerindekileri şaşırtıyor. Kız kardeşler, okulda ve toplum içinde dışlanıyorlar. Kız kardeşler, sonunda Broadmoor Hastanesi'nde hastaneye yatırılıyorlar.

Hastanede, June ve Jennifer, Dr. Susan Forward ile tanışıyorlar. Dr. Forward, kız kardeşlerle yakından ilgileniyor ve kız kardeşlerin hikayesini öğrenmeye çalışıyor. Dr. Forward, kız kardeşlerin konuşmayı reddetmesinin, duygusal bir isyan olduğunu fark ediyor.

Sessiz İkizler, gerçek bir hikayenin büyüleyici bir anlatımı. Film, ikiz kardeşlerin karmaşık kişiliklerini ve yaşamlarını inceliyor. Film, izleyicilere, insan psikolojisinin derinliklerine bir bakış sunuyor.

Filmin oyunculukları başarılı. Letitia Wright, June Gibbons rolünde başarılı bir performans sergiliyor. Wright, June'in duygusal ve akıllı kişiliğini ustalıkla yansıtıyor. Tamara Lawrance, Jennifer Gibbons rolünde de oldukça başarılı. Lawrance, Jennifer'ın yaratıcı ve bağımsız kişiliğini başarılı bir şekilde canlandırıyor.

Filmin yönetmenliği de başarılı. Agnieszka Smoczyńska, filmin atmosferini ve psikolojik gerilimini ustalıkla yansıtıyor. Smoczyńska, filmin görsellerini de oldukça başarılı bir şekilde tasarlıyor.

Sessiz İkizler, gerçek bir hikayeden uyarlanan, akılda kalıcı bir filmdir. Film, izleyicilere, insan psikolojisinin derinliklerine bir bakış sunuyor.